Evcil hayvan sahiplerinin hafta sonu evcil dostu hastalandığında, aşı zamanı geldiğinde veya genel kontrolü olduğunda aklına gelen ilk şey Veterinerler hafta sonu açık mı sorusu oluyor. Aynı soru, hafta sonu sokakta bir canı yaralı veya hasta halde görüp veterinere götürmek isteyen hayvan severlerin de aklını kurcalıyor.

Veterinerler Hafta Sonu Açık Mı?

Hayvan dostunu hafta içi çalıştığı için, ani yaralanma ve hastalık gibi durumlardan ötürü hafta sonu veterinere götürmek isteyen kişiler Veterinerler hafta sonu açık mı diyerek düşünmeye başlıyor. Veteriner kliniklerinin hafta sonu açık olup olmaması, veterinerin tercihine, yaşam şekline ve şartlarına göre değişkenlik gösteren bir durum. Çoğu veteriner kliniği hafta sonu açık olsa da, bazı veterinerler kliniklerini hafta sonu açmayı tercih etmiyor.

Evcil veya sokaktaki hasta hayvanı acil olarak hafta sonu veterinere götürmek durumunda olan kişiler, belirli bir veteriner kliniğine gitmiyorsa veya gittiği veteriner hafta sonu kapalıysa, internetten klinik araştırması yapmadan veya yakınlarına danışmadan her hangi bir veterinere gitmemeli. Veteriner kliniğin kapalı olmasından doğacak problemlerin önlenmesi için gitmeden önce veterinerlerle iletişim kurularak bilgi alınmalı. Veterinerlerden bilgi aldıktan sonra ki süreçte açık olan her hangi bir veteriner kliniğe gidilerek patili dostun tedavisi yapılabilir.

Bu tarz acil ve zorunlu durumlarda mağdur olmamak için evcil hayvanı olan kişilerin ve hayvan severlerin en az iki adet veteriner klinikle bağlantıda olması gerekiyor. Hayvan dostlarımızla alakalı gece çıkacak problemlerde ise yirmi dört saat açık olan nöbetçi veterinerlerin bilinmesi ve kontrol edilmesi şart. Düzenli olarak sokakta ki dostlarıyla ilgilenen hayvan severlere nazaran sadece evcil dostuyla ilgilenen kişilerin acil durumlarla daha az karşılaştığından dolayı daha dikkatli olmalarında fayda var.

Veterinerler Pazar Günleri Açık Mı?

Pazar günü çoğu insanın ortak dinlenme günü olduğundan dolayı birçok evcil hayvan sahibi ve hayvan sever, Pazar günü veterinerlerin açık olup olmadığını merak etmekte. Veterinerlerin bazıları Pazar günü veteriner kliniklerini açsa da, açmayı tercih etmeyenler de var. Ancak birçok şehirde nöbetçi eczaneler gibi, nöbetçi veteriner klinikler var.

Ayrıca evcil hayvan sahiplerinin ve hayvan severlerin düzenli gittiği veterinerlerinden numarasını alarak acil durumlarda tedavinin Pazar günü de olsa yapılması mümkün. Bu yazıda, evcil hayvan sahiplerinin ve hayvan severlerin hafta sonu hayvan dostunu veterinere götürmek istediğinde aklına gelen Veterinerler hafta sonu açık mı sorusunun cevabını vereceğiz.

Cevap yazın