Veterinerlerin görevi hayvan dostlarımızın sağlığını yakından takip etmek ve durumlarına uygun tedaviyi uygulamaktır. Ancak bazı veterinerler bu işi sadece para için yaptığından dolayı, çeşitli sorunlara yol açabilmektedirler. İşte bu durumda aklımıza veteriner nereye şikayet edilir sorusu gelmektedir. Bu sorunun cevabına gelin birlikte bakalım.

Veteriner Nereye Şikayet Edilir?

Bizim için en önemli canlılardan birisi olan tatlı dostlarımızı gözümüz kapalı emanet edebileceğimiz veterinerlerin sayısı son zamanlarda bir hayli azalmıştır. Ailemizin bir parçası olup çocuğumuz gibi sevdiğimiz canlıların hastalıklarında onlarla ilgilenebilecek düzgün bir veteriner bulmak maalesef ki çok zor bir hale gelmiştir. İşlerini sadece para almak için yapan bir veteriner nereye şikayet edilir düşündüğümüzde karşımıza bazı seçenekler çıkmaktadır.

Veterinerinizi şikayet etmek istiyorsanız ilk olarak bir dilekçe yazmanız gerekmektedir. Dilekçenizi güzel ve açık bir şekilde yazdıktan sonra şehrinizde bulunan veteriner hekimler birliği merkezine giderek şikayetinizi iletebilirsiniz. Bu sayede şikayetiniz incelenecek ve gerekli durumlarda şikayet ettiğiniz veteriner büyük ölçüde cezalar alabilecektir.

Şikayet etmeden önce dikkat etmeniz bazı hususlar vardır. Bunlardan en fazla bilineni yazacağınız dilekçenin tamamen doğru olmasıdır. Eğer elinizde herhangi bir kanıt varsa ve dilekçenize eklerseniz şikayetiniz çok daha kısa sürede gözden geçirilecektir. Şikayet mektubunuzda olayları detaylı bir şekilde yazmalı ve tamamen olduğu şekilde anlatmanız gerekmektedir. Nasıl dilekçe yazılacağını bilmiyorsanız internet üzerinden örneklere bakabilirsiniz.

Veteriner Hekim Nasıl Değiştirilir?

Veteriner nereye şikayet edilir sorusu aklınıza geliyorsa mutlaka veterinerizi değiştirmek isteyeceksinizdir. Veterinerizi değiştirmeden önce veteriner hekiminizle bu durumu konuşmayı unutmayın. Eğer hala anlaşmazlık yaşıyorsanız ve kedinize gerekli ilgiyi ve bakımı sağlamadığını düşünüyorsanız, kedinize ait olan dosyaları isteyerek başka bir veteriner arayışına başlayabilirsiniz.

Veterinizi değiştirmeye karar verdiğinizde Veterinerbul ile size en yakın ve güvenilebilir olan veteriner hekimleri bulabilir ve kolay bir şekilde kararınızı verebilirsiniz. İlk veterinerizi değiştirdiğiniz zamanlar hayvanınızın stres olması gibi durumlar gayet normaldir. Zamanla alışacak ve veterinerine güvenmeyi öğrenecektir.

Cevap yazın