Veteriner fiyatları, hayvanını veterinere götüren herkesin aklında daima soru işaretidir. Yüksek tedavi masraflarıyla karşılaşacağını düşünen pek çok hayvan ebeveyni veterinere gitmeden önce fiyatlarını öğrenmek istemektedir. Çoğu tedaviden yalnızca sahibi olan hayvanlar yararlanabilmektedir.

Veteriner Muayene Ücreti

Veteriner fiyatları uygulanacak olan tedavinin çeşidine, hasta olan hayvanın türüne ve hatta veterinerin bulunduğu şehre göre bile değişiklik gösterir. Bu nedenle gittiğiniz her veterinerde birbirine yakın olsa da farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.

Hayvan türlerine göre veteriner muayene ücreti ortalama olarak şöyledir:

  • Kedi – 100 TL
  • Köpek – 100 TL
  • At – 250 TL
  • Sığır – 100 TL
  • Tay – 230 TL
  • Buzağı – 100 TL
  • Koyun, Keçi – 100 TL

Muayene ücretleri bu şekildeyken uygulanacak tedaviye göre çok daha fazla ödemeler yapabilirsiniz. Yaptıracağınız işlemi biliyorsanız veterinere gitmeden önce kliniği arayarak işlemin tutarını öğrenebilirsiniz. Örneğin; kedinizi kısırlaştıracaksanız Veteriner Bul’dan size en yakın veteriner klinikleri listesinden veteriner fiyatları hakkında bilgi almak için kliniklerle iletişime geçebilirsiniz.

Sokak Hayvanlarına Veteriner Ücretsiz Mi?

Aniden karşımıza yardıma muhtaç bir sokak hayvanı çıktığında ne yapacağınızı bilemeyerek onu veterinere götürmek isteyebilirsiniz. İçinde hayvan sevgisi olan birçok insan da ihtiyaç sahibi hayvana tepkisiz kalmayarak onu en yakın veteriner kliniğine götürmek istemektedir. Ancak bazen veteriner fiyatları aklına gelen kişiler yüksek tedavi ücretlerini karşılayamayacak güçte olduğunu düşünüp çaresiz kalmaktadır.

Sokak hayvanlarına bazı veterinerler ücretsiz hizmet vermektedir ama bu genel bir kural değildir. Yani her veteriner kliniği sokak hayvanlarını ücretsiz muayene ve tedavi etmek zorunda değildir. Bu nedenle eğer ücretsiz bir şekilde tedavi ettirmek istiyorsanız öncelikle size en yakın olan veteriner klinikleriyle iletişime geçip sokak hayvanlarına ücretsiz hizmet verip vermediklerini öğrenmelisiniz.

Cevap yazın