Köpek sahiplenmeye karar verdiyseniz ya da beslediğiniz bir köpek varsa, onların sağlıklarından bizim sorumlu olduğumuzu biliyorsunuzdur. Köpeklerde sık sık rastlanılan bir hastalık olan üst solunum yolu enfeksiyonunu duyan herkesin aklına köpeklerde üst solunum yolu enfeksiyonu nasıl geçer sorusu mutlaka gelmiştir.

Köpeklerde Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu Nasıl Geçer?

Köpek dostlarımız için son derece ciddi bir hastalık olan üst solunum yolu enfeksiyonu nedir ve köpeklerde üst solunum yolu enfeksiyonu nasıl geçer gibi soruların cevapları her köpek sahibinin mutlaka bilmesi gereken önemli konulardır. Bu hastalık, köpeğinizin burun ve boğaz boşluklarını etkiler ve bu nedenle köpeğinize büyük ölçüde rahatsızlık vermektedir.

Köpek dostlarımızda üst solunum yolu hastalığının geçmesini ve bir an önce iyileşmelerini istiyorsak, onları mutlaka bir veterinere götürmeliyiz. Bu sayede veteriner hekimler köpeğinize belirli bir reçete ve tedavi yöntemi vererek kısa sürede eski sağlıklarına kavuşmalarını sağlayacaktır. Bu sayede köpeğinizde çeşitli ilaçlar, vitaminler ve düzenli bir beslenmenin faydası kısa sürede göreceksinizdir.

Veteriner kontrolünde kullanılan ek takviyeler ile köpeğiniz 10 gün gibi bir sürede iyileşecektir. Ancak yapılan tedavilere rağmen köpeğiniz iyileşmiyor ise ve durumu daha kötüye gidiyorsa, bu durumda mutlaka size en yakın veteriner hekime gitmelisiniz. Bu gibi hastalık belirtileri daha tehlikeli hastalıkların habercisi olabileceğinden, mutlaka köpeğinizi kontrole götürmeyi ihmal etmemelisiniz.

Köpeklerde Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu Tedavi Yöntemleri

Köpeklerde üst solunum yolu enfeksiyonu nasıl geçer sorusu kadar önemli olan üst solunum yolu tedavi yöntemlerini bilmek, köpek sahipleri için son derece önemlidir. Köpeklerde üst solunum yolu enfeksiyonunu geçirmek için bazı tedaviler vardır. Bunun için içerisinde antibiyotik bulunan ilaçlar kullanılır ve ek takviye olarak çeşitli vitaminler ile destek sağlanır.

Bu gibi hastalıklar her köpek türünde zaman zaman görülebildiğinden, yakınınızda hangi veterinerler olduğunu bilmek köpeğiniz için hayati önem taşımaktadır. Veterinerbul ile size en yakın veterinerleri bulabilir ve köpeğinizin en kısa sürede iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Köpeklerimizin sağlığından biz sorumlu olduğumuzdan, onlar için elimizden geleni yapmalıyız.

Cevap yazın