Köpek sahibi olan herkesin merak ettiği köpekler hangi meyveleri yer sorusunun cevabı uzun araştırmalar sonucu bulunmuştur. Sahiplendiğimiz köpek dostlarımızın sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlamak bizim görevimiz olduğundan dolayı, hepimizin bilmesi gereken önemli bir konudur.

Köpekler Hangi Meyveleri Yer?

Minik köpek dostlarımız onları sahiplendiğimiz andan itibaren hayatımıza neşe katarak bizleri mutlu ederler. Onların bizi mutlu ettiği gibi bizimde onları mutlu etmemiz gerekir. Bu nedenle canımızdan bir parça gibi sevdiğimiz köpek dostlarımızın beslenmesine özellikle dikkat etmemiz gerekir. Bu durumda aklımıza köpekler hangi meyveleri yer sorusu gelmektedir. Köpeklerin hangi meyveleri yiyebildiklerine gelin birlikte bakalım.

Köpeklerimizin gündelik besin ihtiyacını karşıladığından emin olmakla birlikte onlara ek gıdalar ve vitaminlerde vermemiz sağlıklı bir şekilde büyümelerini ve gelişmelerini sağlar. Köpek dostlarımızın yiyebildiği meyvelerden bazıları karpuz, kavun, elma, muz, böğürtlen, yaban mersini, ahududu ve çilektir. Bu meyveleri fazla olmadığı sürece yeterli miktarda köpeklerinize ikram ettiğinizde afiyetle yiyeceklerdir.

  • Kiraz
  • Erik
  • Greyfurt
  • Limon
  • Misket Limon

Köpeğinizin yiyebilecği çeşitli meyveler olduğu gibi bazı yiyemediği meyvelerde vardır. Bu meyvelerden bazıları kiraz, erik, greyfurt, limon ve misket limonudur. Bu meyveleri köpeğinize vermeniz ve yemesi çeşitli mide sorunlarına yol açabileceğinden, çok dikkatli olmanız gereken önemli bir konudur.

Köpeklerin Meyve Yemesi Sağlıklı Mı?

Köpekler hangi meyveleri yer öğrendikten sonra köpeğinize fazla olmaması şartıyla her gün meyve verebilirsiniz. Bu sayede köpeklerinizin sindirim sistemleri daha iyi çalışacaktır ve ihtiyaçları olan çeşitli vitaminleri alacaklardır. Ancak köpeğinizi sadece meyveyle beslememeniz gerektiğini unutmamalısınız. Ana besini olarak köpek maması gibi içerisinde et barındıran besinlerden mutlaka verin. Meyveler ek besin olarak verilebilmektedir.

Eğer köpeğiniz meyve yediği zaman kusma, ishal olma gibi bazı belirtiler gösteriyorsa köpeğinizin yediği meyveye alerjisi olabileceğinden bir daha vermemeye dikkat etmeniz gerekir. Olası durumlarda Veterinerbul ile size en yakın veterineri bulabilir ve köpeğinizi muayene ettirebilirsiniz.

Cevap yazın