Eğer kedinizi ameliyat ettireceksiniz anestezi olması gerektiğini mutlaka biliyorsunuzdur. Kedilerde anestezi etkisi kaç saat sürer bildiğiniz zaman kendiniz muayene olurken sakin bir şekilde bekleyebilirsiniz. Anestezi, büyük ameliyatlarda çok gerekli olduğundan dolayı bu konu hakkında bilgi edinmeniz endişelerinizi ortadan kaldıracaktır.

Kedilerde Anestezi Etkisi Kaç Saat Sürer?

Sahiplendiğimiz ilk andan itibaren canımızdan bir parça olan kedi dostlarımız onlara her ne kadar iyi baksak da zaman zaman bazı ameliyatları olmak zorunda kalırlar. İşte bu gibi durumlarda anestezi kullanılması gerekir. Kedilerde anestezi etkisi kaç saat sürer bilmeniz kedinizin ameliyat olacağı zaman endişelerinizi ortadan kaldıracaktır. Anestezi sinir fonksiyonlarını baskılayarak ameliyat işlemi yapılırken kedinizin canının acımamasını sağladığından ameliyatlarda kullanılmaktadır.

Kedilerde anestezi konusu hakkında uzun araştırmalar yapılarak bir sonuca varılmıştır. Kedilerde anestezi genel olarak 12 saat sürse de anestezi etkisinin tam olarak geçmesi iki günü bulabilir. İki gün sonra kediniz eski neşesine ve heyecanına kavuşacaktır. Eğer Kediniz ameliyat olduktan sonra ilk günler yorgunsa ve sürekli uyuyorsa bu gayet normal bir durumdur. İki gün sonra anestezinin etkisinin geçmesi ile birlikte kendine gelecektir.

Kedinize anestezi işlemi uygulanacağı zaman Doktorlar size 3 farklı işlemden bahsedecektir. Anestezi çeşitlerinden ilki sedasyon, diğeri genel anestezi ve sonuncusu lokal anestezidir. Bu işlemlerin birbirinden farklı olmasıyla birlikte birinde vücudun belli yerleri uyuşturulurken diğerinde kediniz tamamen uyutulmaktadır. Bu sayede ameliyatlarını kolay bir şekilde geçirebilirler ve acı hissetmezler. Anestezi yöntemi çok sık olarak uygulanması tavsiye edilmese de bazı durumlarda mutlaka yapılması gereklidir.

Kedilerde Anestezi Uygulamak Sağlıklı Mı?

Kedilerde anestezi uygulamanın sağlıklı olup olmadığı çok sık merak edilen bir sorudur. Kedilerde anestezi kaç saat sürer bildikten sonra endişelenmeniz gereken bir durum kalmayacaktır. Anestezi içerisinde her ne kadar risk barındıran bir ameliyat olsa da, bazı durumlarda mutlaka uygulanması zorunludur. Bu nedenle mecbur olunduğu ameliyatlarda doktorların gözetimi altında uygulandığı takdirde endişe etmenize gerek yoktur.

Kedinizi ameliyat ettireceğiniz zaman en iyi ve güvenilir veterinerlerde ameliyat olmasını isteyeceksiniz. Bu nedenle veterinerbul ile size en yakın veterineri bulabilir ve gözünüz arkada kalmadan kedinizi muayene ettirebilirsiniz. Kedilerimizin sağlığından biz sorumlu olduğumuzdan dolayı onların sağlıklı ve güzel bir hayat yaşamaları için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.

Cevap yazın