Evinde kedi besleyen ve kedilerle ilgilenen herkesin aklına gelebilecek sorulardan birisi olan kediler sahiplerini ne olarak görürler sorusu son zamanlarda sık sık sorulmakta. Kedilerin sahiplerini nasıl gördüğüne gelin birlikte bakalım.

Kediler Sahiplerini Ne Olarak Görürler?

Teknoloji ilerledikçe hayatımıza yeni yeni bilgiler girmektedir. Kedi sahipleri tarafından çok merak edilen ve sorulan kediler sahiplerini ne olarak görür sorusunun cevabı uzun araştırmalar sonucu bulunmuştur. Kedi dostlarımız hayatımıza girdikleri andan itibaren bizim arkadaşımız, can yoldaşımız olmuşlardır. Kedilerimizi mutlu etmek ve onlara güzel bir hayat sunmak bizim görevimiz olduğundan, onlar hakkında edinebileceğimiz her türlü bilgiyi edinmeliyiz.

Araştırmacılar ve kedilerle ilgilenen insanlar tarafından bulunan bu sorunun cevabı, kedilerimizin bizi büyük birer kedi gibi gördüğüdür. Aynı zamanda bizleri bir arkadaşları olarak gördüklerinden dolayı insanlara karşı çok cana yakın ve sevecen davranırlar. Kedilerimizin bizi bu kadar sevmesinin nedeninin sahiplerini büyük bir kedi olarak gördüklerinden dolayı olduğunu söyleyebiliriz.

Kediniz size bir kere güvendikten sonra içlerinde diğer insanlara karşıda bir güven duygusu oluşacaktır, bu durumda evinize ve yanınıza gelen arkadaşlarınıza karşı son derece misafirperver ve ilgili davrancaklardır. Ancak kediniz çok huysuzsa ve sürekli saldırma eğilimindeyse, herhangi bir rahatsızlığı olabileceğinden dolayı Veterinerbul ile size en yakın veterinere gözükmenizde fayda vardır.

Kediler Sahiplerini Anneleri Sanar Mı?

Küçüklüklerinden itibaren sahiplendiğimiz ya da satın aldığımız kediler bizleri annesi sanabilirler. Bu durumlarda kediniz kucağınızdan inmez, sürekli yanınızda dolaşmak ister. Yanınızdan ayırdığınız zamanlar miyavlayarak üzüldüklerini belli edebilirler.

Kedilerin insanlardan sonra gelen en duygusal canlılardan birisi olduğu görülmüştür. Kediler çok duygusal hayvanlar olduğundan, size bu şekilde davranmaları gayet normaldir. Tatlı kedi dostlarımız duygusal oldukları kadar sevimli ve miniktirler.

Kediler İnsanları Ne Olarak Görürler?

Kediler sahiplerini ne olarak görürler merak ettiyseniz insanları nasıl gördüklerini de merak edeceksinizdir. Kedilerin bakış açısından insanları kendilerini baskılayan büyük kediler olarak gördüklerini söyleyebiliriz.

Minik kedi dostlarımızın diğer kedilerden sonra en yakın arkadaşları olarak gördüğü biz insanların görevi kedilerimize yaşayabilecekleri en güzel hayatı yaşatmaktır. Kedimiz mutlu olduğu takdirde bizde mutlu olacağımızdan dolayı, onlar için elimizden geleni yapmalıyız.

Cevap yazın